HLASUJ PRO MĚ (MILEY),JSEM TAM JAKO ANETA tady
CHCEŠ SE SPŘÁTELIT KLIKNI ZDE
SI PROTI TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH?PODEPIŠ SE TADY
PŘIHLAŠ SE DO SOUTĚŽE O NEJ SONG TADY

MOJE ADOPTOVANÁ PIXELKA OD luciferky.s

žako
bertík

Říjen 2008

welcomky s dollz

31. října 2008 v 20:55 má tvorba


pár welcomek

31. října 2008 v 12:58 má tvorbamoje welcomky

31. října 2008 v 12:55 na blogmadagaskar

31. října 2008 v 12:26 pohádky

Popis filmu

Z dílny tvůrců přelomových animovaných komedií Shrek a Příběh žraloka přichází do kin další počítačově animovaný zázrak - Madagaskar. Hlavními hrdiny příběhu jsou čtyři rozmazlená zvířátka z newyorské ZOO, která by mohla do konce svých životů dostávat svůj denní příděl obdivu a krmení, kdyby zebru Martyho nezasáhla krize středního věku a on se za pomoci šikovných tučňáků nerozhodl ilegálně opustit ZOO. Jeho kamarádi, lev Alex, hrošice Glorie a žirafa Melman se za ním vydávají do newyorských ulic, čímž odstartují řetězec jen těžko uvěřitelných událostí, které je přivedou až na pobřeží exotického ostrova Madagaskar. Tady se tito rodilí Newyorčané musí prvně v životě postarat sami o sebe a naučit se přežít v divočině, což může být pro zchoulostivělého lva, potrhlou zebru, pragmatickou hrošici a žirafu - hypochondra mnohem náročnější, než by se na první pohled mohlo zdát.

Animovanou komedii Madagaskar natočili v produkci společnosti DreamWorks Eric Darnell (režisér MravenceZ) a na poli režie debutující Tim McGrath, kteří se pokusili obohatit počítačovou animaci klasickými výtvarnými postupy. "Naše postavy jsou velmi stylizované, nemají věrně kopírovat realitu, takže jsme se při animaci mohli vyřádit na jejich podobě a způsobu pohybu. Vycházeli jsme z dvojrozměrných postaviček, které jsme přivedli do trojrozměrného světa," říká Darnell. Ten je velice komplexní, tvořený dvěma naprosto rozdílnými džunglemi, tou velkoměstskou a džunglí v pravém slova smyslu, pralesem Madagaskaru. Animování těchto prostředí do co nejmenšího detailu bylo pro tvůrce stejnou výzvou jako co nejdokonalejší vykreslení hlavních hrdinů.

Hlavním tématem Madagaskaru je přátelství čtyř zvířat, která by se za normálních okolností rozhodně nepřátelila. "Alex, Marty, Melman a Glorie zjistí, že není důležité, kde jste vyrůstali a co vám příroda dala do vínku, a že hodnotou, která vám může pomoci překonat všechna úskalí je pravé přátelství," dodává producentka filmu Mireille Soriaová.

Poněkud didaktickou tečku doplňme informací, že všechna zvířátka jsou vyzbrojena neodolatelným humorem určeným pro děti od 4 do 100 let a celý Madagaskar četnými filmovými odkazy.
http://www.filmweb.no/bilder/multimedia/archive/00090/Madagaskar_90122o.jpg
http://gfx.dagbladet.no/pub/artikkel/4/43/433/433618/madagaskarXart858.jpg
http://madagaskar-film.navajo.cz/madagaskar-film-2.jpg
http://images.derstandard.at/20050601/madagaskar.jpg
http://www.marianskelazne.com/Cz/kino/04/images/filmy/madagaskar.jpg


gorila

31. října 2008 v 12:19 obrázky zvířátek

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/63/Gorila.JPG/800px-Gorila.JPG


Buňka

31. října 2008 v 12:11 referáty

Buňka (cellula) je základní stavební a funkční jednotkou živých organismů (netýká se nebuněčných virů, viroidů a virusoidů). Zatímco některé organismy jsou pouze jednobuněčné (např. bakterie), jiné organismy tak jako třeba člověk jsou mnohobuněčné a jejich těla se skládají z obrovského počtu velmi specializovaných buněk.
Podle Buněčné teorie, kterou v roce 1838 zavedli botanik Matthias Jakob Schleiden a fyziolog Theodor Schwann a která je dodnes základním nosným pilířem cytologie (buněčné biologie) a vlastně moderní biologie vůbec, je každý organismus z buněk přímo složen nebo na jiných buňkách existenčně závislý (viry), žádná buňka nemůže vzniknout jinak než zase z buňky a mateřská buňka předává dceřiné buňce potřebnou děděnou informaci k reprodukci sebe sama i ke své funkci. Rozlišujeme dva základní, různě vnitřně uspořádané a různě fylogeneticky pokročilé typy buněk - prokaryotické a eukaryotické buňky.


Srovnání eukaryotických a prokaryotických buněk


Prokaryotické buňkyEukaryotické buňky
Podřazené taxonybakterie, Archaeaprvoci, houby, rostliny, živočichové
Obvyklá velikost~ 1-10 µm~ 10-100 µm
Typ jádrapouze nukleární region bez pravého jádrajádro obklopené dvojitou membránou
DNAobvykle cirkulárnídlouhé lineární molekuly složené s histony v chromozomech
syntéza RNAv cytoplazměSyntéza RNA probíhá uvnitř jádra
Ribozomy50S+30S60S+40S
Organely a membránové strukturyvelmi málo vnitřních strukturstrukturizovány a silně organizovány vnitřními membránami a cytoskeletem
Chemotaxebičík z flagelinubičík a řasinky z tubulinu (jsou-li)
MitochondrieBez mitochondrií v pravém slova smysluObvykle mnoho (některé buňky mohou mít po jedné nebo jim i mitochondrie chybí)
ChloroplastyŽádnéu řas a rostlin
Organizaceobvykle samostatné buňkyjednobuněčné, kolonie, ale také vyspělé mnohobuněčné organismy se specializovanými buňkami
Buněčné děleníProsté děleníMitóza (někdy pučení) a meióza

pravěk

31. října 2008 v 12:09 referáty

Pravěk

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Stonehenge, Anglie, vztyčeno neolitickými lidmi asi před 4500-4000 lety.

Stonehenge, Anglie, vztyčeno neolitickými lidmi asi před 4500-4000 lety.
Pravěk je tradiční označení období dějin lidstva, ze kterého nejsou relativní písemné prameny, tj. období do vzniku těchto pramenů. Užívá se též termínu prehistorie.
Pravěk zahrnuje období vzniku a vývoje člověka, lidské společnosti a kultury od 3 milionů let př. n. l. (rozhraní třetihor a čtvrtohor) do 4. tisíciletí př. n. l. (platí ovšem jen pro některé eurasijské a africké oblasti). Pravěk je tak nejstarší a nejdéle trvající dějinnou etapou. Namísto chybějících písemných pramenů jsou zdrojem bližšího poznání v období pravěku prameny hmotné (archeologické kultury).

Periodizace

Historická období
Dle materiálů užitých člověkem k výrobě nástrojů se pravěk obecně dělí (na základě Thomsenovy trojdobé periodizace z roku 1836 uzpůsobené pro vývoj na českém území):
Další způsoby periodizace pravěku:
1.) podle způsobu získávání potravy:
2.) Podle technologie k výrobě nástrojů:
  • období přizpůsobení si přírodních výtvorů: klacků, kostí a kamenů.
  • období štípané industrie. Nejvhodnější surovinou byl pazourek.
  • období hlazené a vrtané industrie. Bylo to nejmladší a technologicky nejvyspělejší období.
3.) podle uspořádání společnosti:

Související články


planety

31. října 2008 v 12:07 referáty

Merkur

Merkur je nejmenší planetou sluneční soustavy. Jeho oběžná dráha je ze všech planet nejblíže ke Slunci. Díky tomu je neustále bombardován fotony i slunečním větrem - proudem nabitých částic směřujících vysokou rychlostí od Slunce. Nepřítomnost atmosféry je příčinou velkých rozdílů teplot mezi osvětlenou a neosvětlenou polokoulí. Rozdíly dosahují hodnot téměř 700 °C. Na polokouli přivrácené ke Slunci může teplota vystoupit na téměř 500 stupňů. Na polokouli odvrácené panuje třeskutý mráz až -180 °C.

Venuše

Venuše je druhou planetou od Slunce, pojmenovaná po římské bohyni lásky a krásy Venuši. Je to terestrická planeta, co do velikosti a hrubé skladby velmi podobná Zemi; někdy ji proto nazýváme "sesterskou planetou" Země. Ačkoliv orbity všech ostatních planet jsou elipsami, orbita Venuše je jediná téměř kružnicí, se Sluncem pouze o 0,7% mimo skutečný střed Venušiny oběžné dráhy.

Země


Země je třetí planetou sluneční soustavy. Jde o největší terestrickou planetu ve sluneční soustavě a jediné planetární těleso, na němž je dle současných vědeckých poznatků potvrzen život. Planeta vznikla před 4,57 miliardami let a krátce po svém vzniku (před 4,533 miliardami let) získala svůj jediný přirozený satelit - Měsíc.

Mars

Mars je čtvrtá planeta sluneční soustavy, pojmenovaná po římském bohu války Martovi. Jedná se o druhou nejmenší planetu soustavy, která je v současnosti nejlépe prozkoumanou planetou po Zemi. Na planetě se nacházejí dvě polární čepičky, je obalena atmosférou a podle posledních výzkumů se na ní kdysi nacházel oceán kapalné vody. Mars má dva měsíce: Phobos (strach) a Deimos (panika).Jupiter
Jupiter je největší planeta sluneční soustavy, v pořadí pátá od Slunce. Sluneční soustava je někdy popisována jako systém skládající se ze Slunce, Jupiteru a různého smetí. On a ostatní plynní obři Saturn, Uran, a Neptun jsou občas označováni jako jupiterovské planety. Je pojmenován po římském bohu Jupiterovi (též zvaném Jova).

SaturnSaturn je šestá planeta sluneční soustavy, která je známa dobře pozorovatelným prstencem, který planetu obepíná. Známá je již od pravěku, jelikož na noční obloze je pozorovatelná pouhým okem. Okolo planety obíhá 56 měsíců, ale číslo nemusí být konečné, jelikož se zlepšující se rozlišovací technikou se objevují nová tělesa. Stejně jako ostatní vnější planety je tvořen z větší části plyny. Jeho průměrná hustota je nižší, než hustota vody.

Uran

Uran je sedmá planeta sluneční soustavy. Je to plynný obr, počítáno podle průměru třetí největší, má hmotnost jako 14,5 Zemí, velká poloosa jeho dráhy je 19,19 AU. Byl pojmenován po řeckém bohu Uranovi. Uran byl první objevenou planetou, která nebyla známa již od dávných časů, a ačkoliv byl při mnoha příležitostech pozorován už dřív, vždy byl mylně považován za další hvězdu. (Nejstarší zaznamenané pozorování se datuje do roku 1690, když jej anglický astronom John Flamsteed katalogizoval jako 38. hvězdu souhvězdí Býka).

Neptun


Neptun je osmá a od Slunce nejvzdálenější planeta sluneční soustavy. Pojmenován je podle starořímského boha Neptuna. Jeho existenci předpověděli (a přibližnou polohu vypočítali) francouzský astronom Urbain Le Verrier a anglický astronom John Couch Adams na základě odchylek v pohybu Uranu. Na základě jejich výpočtů byl potom objeven v roku 1846 německým astronomem Johannem Gottfriedem Gallem.

sluneční soustava

31. října 2008 v 12:05 referáty
Sluneční soustava (ve větě psáno s malým s, tedy sluneční soustava)je planetární systém hvězdy známé pod názvem Slunce, ve které se nachází naše domovská planeta Země.
Systém tvoří především 8 planet, více než 4 trpasličí planety, přes 150 měsíců planet (především u Jupitera, Saturnu, Uranu, Neptuna) a další menší tělesa jako planetky, komety, meteoroidy apod.
Planety
Planety ve sluneční soustavě obíhají po eliptických drahách kolem Slunce, které je ve společném ohnisku oběžných elips. Měsíce obíhají kolem planet také po eliptických drahách.
Sluneční soustava je součástí galaxie známé také pod názvem Mléčná dráha. Ta je dále částí tzv. Supergalaxie, kam patří mj. i galaxie M 31 v Andromedě.
Zhruba 99,866 % celkové hmotnosti sluneční soustavy tvoří samo Slunce, které svou gravitační silou udržuje soustavu pohromadě. Zbylých 0,133 % připadá na planety a jiná tělesa. Soustava se rozkládá do vzdálenosti přibližně 2 světelných let, pásmo komet do vzdálenosti přibližně 1 000 astronomických jednotek AU, planetární soustava 50 AU. Soustava vznikla asi před 5 miliardami let (různé zdroje uvádějí rozmezí 4,55 - 5 miliard let).
Planety jsou v pořadí od Slunce, Merkur (), Venuše (♀), Země (), Mars (♂), Jupiter (), Saturn (), Uran (/) a Neptun ().
Po svém objevení byly mezi planety na čas zařazeny i Ceres a Pluto. Ty však nejsou ve svých zónách dominantními objekty a tak jsou dnes označovány jako trpasličí planety. K nim se přidal v roce 2005 objekt s provizorním názvem 2003 UB313, dnes nazývaný Eris, který je podle měření Hubblova vesmírného dalekohledu dokonce větší než Pluto samotné.
Důležitými složkami sluneční soustavy jsou také planetky tzv. hlavního pásu na drahách mezi Marsem a Jupiterem. Překvapivě mnoho poměrně velkých těles je především v posledním desetiletí nacházeno v oblasti tzv. Kuiperova pásu za drahou Neptunu (Quaoar, Orcus aj.), případně i dále (Sedna). Úplný okraj naší soustavy pak tvoří obrovská zásobárna kometárních jader tzv. Oortův oblak.

Vznik

Vědecká teorie jejího vzniku předpokládá, že před více než 4,6 miliardami let se v Galaxii začaly shlukovat částečky prachu a plynu - vznikal jakýsi obrovský prachoplynný mrak. Pravděpodobně přeměna nedaleké hvězdy v supernovu, kterýžto děj doprovázely tlakové vlny, přiměla mračno k pohybu. Částečky prachu a plynu se zformovaly do prstenců rotujících kolem hustého a hmotného středu mraku. Jak se mračno hroutilo, prach a plyny byly gravitační silou přitahovány do jeho středu, kde se zvyšovala teplota. Jádro mračna se ohřálo natolik, že v něm začala probíhat termonukleární reakce. Vzniklo Slunce a s ním se objevil sluneční vítr, jenž "rozfoukal" zbylý prach a plyn směrem ke vznikajícím planetám. Malé částečky v mračnu do sebe začaly narážet a spojovat se do stále větších a větších kusů hmoty. Největší z nich se staly planetesimálami - základními kameny budoucích planet. Díky působení gravitace vznikaly stále větší objekty a nakonec celé planety, mnoho planetek a ještě více komet. Dál od středu byly teploty nižší, díky čemuž vznikli čtyři plynoví obři.

Složení soustavy

Slunce

Slunce je pomyslným centrálním bodem sluneční soustavy. Je výrazně nejhmotnějším tělesem celé soustavy, což mj. způsobuje, že obíhá v těsné blízkosti jejího těžiště. I tak se toto povětšinou nachází mimo samotné Slunce. Vlivem gravitačních sil úměrných sluneční hmotnosti je k němu celá soustava vázána. Tato hvězda září přibližně 4,5 miliardy let a předpokládá se, že bude zářit cca dalších 7 miliard let. Po vyčerpání většiny hélia se jádro gravitací smrští a z "popela" předcházející reakce se stane "palivo" pro následující, přičemž s prudkým vzrůstem tlaku a teploty se postupně budou "zapalovat" další reakce doprovázené vznikem těžších prvků - uhlíku, kyslíku, neonu a hořčíku. Samotná existence soustavy nicméně není bezprostředně vázána na tyto přeměny a tak bude velmi pravděpodobně existovat i po útlumu slunečních termonukleárních reakcí a jeho proměně v rudého obra a následné smrštění se v "bílého trpaslíka"
petr pan

31. října 2008 v 11:20 filmy,seriály a pořady


Originální název: Petr Pan
Žánr: Dobrodružný, Fantasy, Rodinný, Romantický
Rok výroby: 2003
Režie: P.J. Hogan

Popis filmu


Ve starém domě uprostřed Londýna vypráví malá Wendy Darling každou noc svým bratrům kouzelné pohádky o šermířských soubojích, úžasných dobrodružstvích a hrůzostrašném kapitánovi Hookovi. Děti se ale samy stanou hrdiny ještě daleko většího dobrodružství, když do jejich pokoje jedné noci vlétne Petr Pan a zavede je skrze rozzářenou noční oblohu až do kouzelné Země Nezemě. Wendy a její bratři si začínají spolu s Petrem Panem a Ztracenými chlapci užívat nový život, ve kterém neplatí žádná pravidla dospělých. Během dobrodružných střetů s nebezpečnými piráty, zákeřnými mořskými pannami, obrovským krokodýlem a hrůzným kapitánem Hookem poznávají, co v nich ve skutečnosti je. Konflikt Petra Pana a kapitána Hooka se mezitím blíží k rozhodujícímu souboji.

Petr Pan

Petr Pan

Petr PanPetr PanPetr Pan


super videa

30. října 2008 v 20:25 videa


gumimaci

30. října 2008 v 20:22 videa


hezu videjka

30. října 2008 v 20:20 videa