HLASUJ PRO MĚ (MILEY),JSEM TAM JAKO ANETA tady
CHCEŠ SE SPŘÁTELIT KLIKNI ZDE
SI PROTI TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH?PODEPIŠ SE TADY
PŘIHLAŠ SE DO SOUTĚŽE O NEJ SONG TADY

MOJE ADOPTOVANÁ PIXELKA OD luciferky.s

žako
bertík

Únor 2009

keanu reeves

1. února 2009 v 16:15 herci,zpěváci ...
Povolání: Herec

Datum narození: 2. 09. 1964
Místo narození: Bejrůt, Libanon
Znamení: Panna
Člen skupiny: Dogstars

Životopis

Keanu Reeves se narodil v Bejrútu, kde jeho matka Patricie pracovala v jednom z místních klubů jako tanečnice, kde se seznámila s geologem Samuelem Nowlinem Reevsem. Jeho o dva roky mladší dcera Kim, se narodila na předměstí australského Sydney.Jméno Keanu mu přinesl jeho otec čínsko-havajského původu Samuel Reeves. Práce geologa a neustálé cestování ho nakonec odvedly od rodiny. Keanu už jako dvouletý přišel o otce.

Keanu jako teenager zakotvil v Kanadě, kde se v šestnácti letech začal studovat torontskou vyšší hereckou školu (High School of Performing Arts), odkud ho ovšem pro nesoustředěnost a vzpurnost po roce vyhodili.

V sedmnácti letech si začal vydělávat: nejprve v obchodě se sportovními potřebami, ale stále víc ho lákalo herectví a film. Poprvé se objevil na televizních obrazovkách v kanadské televizní show. První filmovou roli si zahrál v patnácti letech ve filmu Lištičky.

Po několika malých úspěších se Reeves odhodlal k zásadnímu rozhodnutí sbalit kufry a vyrazil do Los Angeles. Nejprve zde hrál role odpovídající jeho věku, tedy rebelující mladíčkové. Jeho filmoví hrdinové se bouřili proti světu, rodičům i vlastnímu dospívání v Okraji řeky, Princi z Pensylvánie, Trvalém záznamu, Předešlé noci i Rodičovství.

Film, kde si výrazně získal své fanoušky byl Nebezpečná rychlost. Jako člen protiteroristického komanda v L.A. zachraňuje vyděšená rukojmí z jedoucího autobusu. Situace se zdá bezvýchodná, pokud klesne rychlost jízdy pod padesát mil za hodinu, exploduje bomba, která je v autobusu ukrytá. Keanu si zde poprvé zahrál akčního hrdinu. Publikum překvapil chladností a soustředěností, ale také pohotovostí.

Přes svou lásku k jízdě Reeves překvapil Hollywood, když odmítl vysoce výnosnou roli téměř za dvanáct milionu dolarů v Nebezpečné rychlosti II. Místo toho zvolí vedlejší roli asistenta samotného Lucifera ve filmu Ďáblův advokát.

Ve filmu Matrix (1999) si zahrál mladého hrdinu, který zachraňuje Zemi ze spárů počítačové struktury a ukázal se svým fanouškem opět v novém světle.

Když se mu po čtyřletém vztahu s Jennifer Symeovou mělo narodit dítě, přišlo na svět mrtvé, a Jennifer zemřela loni při autonehodě. Aby alespoň trochu zapomněl, ponořil se do tvrdé práce.

Když nenatáčí vystupuje se svou kapelou Dogstars s pořádá turné po Americe, Kanadě, Evropě a Japonsku.

Zajímavosti:
Matka: Patricia, pracuje jako kostýmní návrhářská a je čtyřikrát rozvedená
Otec: Samuel Nowlin Reeves, geolog havajsko-čínského původu, byl deset let ve vězení za pašování kokainu a heroinu
Nevlastní otcové:
Paul Aron, ředitel divadla, s Patricií se rozvedli šest měsíců po svatbě
Robet Miller, pořadatel rockových koncertů, byli spolu pět let, Jack Bond majitel kadeřnictví, rozvedli se v roce 1994
Sestry: Kim, narozena 1966 a Karina, narozena 1976
Keanu Reeves

Keanu Reeves
pierce brosnan

1. února 2009 v 16:13 herci,zpěváci ...
Povolání: Herec

Datum narození: 16. 05. 1953
Místo narození: Navan, County Meath, Ireland
Znamení: Býk

Životopis

Pierceho otec Thomas opustil rodinu, když mu byl jeden rok. Jeho matka May se odstěhovala do Londýna a nechala mladého Pierceho s babičkou v Irsku. V 11 letech se opět shledal se svou matkou, za kterou odjel do Londýna. Oba pak žili na předměstí Putney, kde Pierce vystudoval střední školu. Po škole začal pracovat pro reklamu , fotografické studio a chvíli jako taxikář. První herecké zkušenosti získal s experimentální divadelní skupinou. V roce 1973 se zapsal na divadelní školu v Londýně, kterou tři roky studoval. Po škole několik let hrál v různých Londýnských divadlech, kde se v roce 1978 seznámil s herečkou Cassandrou Harris. Oba se do sebe zamilovali a 27. prosince 1980 se Pierce s Cassandrou oženil. Pár si adoptoval dvě děti Charlotte a Christophera.

Své první významnější role získal v thrillerech Dlouhý Velký pátek "The Long Good Friday" (1980), kde si zahrál nájemného irského vraha a "The Mirror Crack'd" (1980) s Elizabeth Taylor. Před americkým publikem se poprvé objevil jako charismatický, svalnatý mladý herec v televizním miniseriálu Manionové v Americe "The Manions of America" (1981).

Kvůli herecké kariéře se v roce 1981 přestěhoval se svou rodinou do Los Angeles, aby si mohl zahrát zdvořilého soukromého detektiva Remingtona Steela ve stejnojmenném televizním seriálu "Remington Steele" (1982). Osobní úspěchy přišly, když se mu narodilo první dítě, syn Sean William (1983) a získal Zlatý Glóbus za jeho zobrazení Roberta Goulda Shawa v miniseriálu BBC "Nancy Astor" (1984).

Po čtyřech sezónách se seriál "Remington Steele" začínal stávat okoukaným a proto televize NBC ukončila v roce 1986 jeho natáčení. To se zdálo jako perfektní načasování, protože Roger Moore představitel Bonda již další roli nechtěl natáčet a Pierce byl připraven tuto roli převzít na sebe. Bohužel, ale producenti "Remington Steele" jej nechtěli ztratit a přiměli jej podepsat smlouvu na další sezónu, což mu znemožnilo získat roli Bonda v nejbližším možném filmu. Bohužel seriál "Remington Steele" již nedokázal uspět a po šesti sezónách byl zrušen.

Po tomto zklamání přišla ještě větší citová rána, když jeho žena v roce 1987 zjistila, že má rakovinu vaječníku. Pierce získal další úspěch v televizním miniseriálu "Around the World in 80 Days" (1989), když si zahrál Philease Fogga, který se snaží objet zemi za 80 dní.

V roce 1991 přišla pro Brosmana strašná rána, když jeho žena zemřela. Ačkoliv jej obklopil žal, díky podpoře jeho rodiny pokračoval v práci herce a objevil se v sci-fi hororu Trávníkář "The Lawnmower Man" (1992). Pierce opět znovu získal významnou roli v úspěšné rodinné komedii Táta v sukni "Mrs. Doubtfire", kde se Robin Williams převlékl za paní na hlídání.

Dlouho očekávaná možnost zahrát si agenta 007 Jamese Bonda přišla ve filmu Zlaté oko "GoldenEye" (1995), film se stal velmi úspěšným a dokázal vydělat více než 350 milionů dolarů. Pierce nejen poskytnul hodně potřebnou podporu churavějící sérii Bondů, ale především stmelil jeho postavení vedoucího muže v různých rolí a charakterů. Ukázkou jsou různé role ve filmech "Robinson Crusoe" (1996), Mars útočí! "Mars Attacks!" (1996) a odvážného vulkanologa, pokoušejícího se zachránit město ohrožované sopkou v katastrofického dramatu Rozpoutané peklo "Dante's Peak" (1997).

Svou druhou roli Jamese Bonda si zahrál v Zítřek nikdy neumírá "Tomorrow Never Dies" (1997). James Bond v jeho podání se stal velmi oblíbeným a Pierce za své výkony získával samou chválu. Úspěšná byla také hlavní role znuděného milionáře Thomase Crowna ve filmu Aféra Thomase Crowna "The Thomas Crown Affair", který produkoval a v němž si zahrál s Rene Russo. Třetí pokračování Bonda přišlo v Jeden svět nestačí "The World Is Not Enough" (1999), kde mu byla partnerkou krásná Sophie Marceau Ve své čtvrté roli agenta 007 Dnes neumírej "Die Another Day" si zahrál po boku sexy Halle Berry.

V roce 2005 si zahrál ve filmu Zákon přitažlivosti (režie Peter Howitt), kde se objevil jako právník Daniel Rafferty, který patří v newyorském právnickém světě mezi špičkové specialisty na rozvody.

Když se jeho dceři Charlotte v srpnu 1998 narodilo dítě, tak se Pierce ve věku 45 let stal dědečkem. Pierce se v roce 1994 seznámil s Keely-Shaye Smith. Oba mají dva syny Dylana Thomase Brosnana a Parise Becketta Brosnana a žili v Malibu Beach v Kalifornii. Pierce se s Keely-Shaye oženil v srpnu 2001.
Pierce Brosnan

Pierce Brosnan


harrison ford

1. února 2009 v 16:09 herci,zpěváci ...
Povolání: Herec

Datum narození: 13. 07. 1942
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Znamení: Rak

Životopis

Harrison se narodil irskému katolíkovi a ruské židovce. Vyrůstal na Chicagském předměstí, kde jeho otec pracoval jako reklamní manažer. Po střední škole začal Harrison studovat filozofii a angličtinu na univerzitě Ripon. Jako jeden z vedlejších oborů si zvolil drama, které se mu postupem času velmi zalíbilo. Studijní výsledky byly velmi mizerné a proto se rozhodl opustit univerzitu a vydat se jako herec na divadelní prkna. Rozhodl se věnovat herecké kariéře, a proto se vydal v roce 1964 se svou přítelkyní z univerzity a pozdější manželkou Mary Marquardt do Hollywoodu.

První miniaturní roli získal ve filmu "Dead Heat on a Marry-Go-Round" (1966). Role získával velmi zřídka a pokud se mu podařilo nějakou získat, většinou byla bezvýznamná. Svou špatnou hereckou a finanční situaci se rozhodl řešit truhlařinou, kterou se začal živit. Díky dobré práci již nebyl závislý na příležitostných rolích, ale své role si vybíral. První významnější roli získal ve filmu Americké nápisy na zdech "The American Graffitti", nízkorozpočtovém filmu tenkrát ještě neznámého George Lucase. Film se překvapivě stal hitem roku, který získal pět nominací na Oscara.

Harrison se do roku 1977 stále živil jako tesař, než získal první hlavní roli meziplanetárního pilota Hana Sola v Lucasově veleúspěšném scifi Hvězdné války "Star Wars". Film se stal do té doby prvním, který vydělal 10 milionů dolarů za první víkend a prvním, který celkově vydělal přes 300 milionů dolarů. Z Harrisona se náhle stala Hollywoodská celebrita o které se všude píše a mluví. Nové role se jenom hrnuli, ale žádná z rolí akčních válečných filmech Oddíl 10 z Navarone "Force 10 from Navarone" (1978) a Apokalypsa "Apocalypse Now" (1979) se ani z části nevyrovnali úspěchu Hvězdných válek. Pokračování Hvězdné války V: Impérium vrací úder "Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back" (1980) a Hvězdné války: Epizoda VI - Návrat Jediho "Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi" (1983) dosahovali srovnatelných úspěchů, jako první díl.

Mezi posledním a předposledním dílem Hvězdných válek získal další nezapomenutelnou roli ve veleúspěšném dobrodružném filmu Indiana Jones - Dobyvatelé ztracené archy "Raiders of the Lost Ark" (1981), který společně vytvořili Lucas a Steven Spielberg. Po prvním úspěšném filmu následoval další s názvem Indiana Jones a chrám zkázy "Indiana Jones and the Temple of Doom" (1984). S pětiletým odstupem si zahrál v třetím pokračování Indiana Jones a poslední křížová výprava "Indiana Jones and the Last Crusade" (1989), kde si zahrál se Seanem Connerym.

Své skvělé herecké vlastnosti prokázal i v jiných snímcích jako Svědek "Witness", za který byl nominován na Oscara. Americké kriminální drama o tvrdém poldovi, který chrání život malého chlapce, jediného svědka vraždy, uprostřed naprosto cizího světa náboženské sekty amenitů.

Harrison na sebe dokázal opět upoutat pozornost v romantické komedii Podnikavá dívka "Working Girl" (1988), kde si zahrál s Melanii Griffith, Sigourney Weaver a Alecem Baldwinem. Během příštích deseti let vytvořil několik detektivek (1990 Podezření "Presumed Innocent"), několik romantických filmů např. Sabrina (1995) za kterou získal nominace na Zlatý globus a mnoho úspěšných akčních filmu (1992 - Vysoká hra patriotů "Patriot Games", 1993 Uprchlík "The Fugitive" s Tommy Lee Jonesem a 1994 - Jasné nebezpečí "Clear and Present Danger", kde v roli Jacka Ryana bojuje proti kolumbijské narkomafii i proti americkým politikům, kteří zneužili svých pravomocí).

V roce 1999 Harrison smíchal romantiku s akcí v roli seržanta Williama Van Den Broecka ve filmu Náhodné setkání "Random Hearts". O rok později si zahrál s Michelle Pfeiffer v thrilleru Pod povrchem "What Lies Beneath" (2000). Čtvrté pokračování Indiana Jonese vzniklo v roce 2008, kdy bylo Harrisonovi 65 let. V roce 1978 se rozvedl se svou první ženou Marquardt, se kterou má dva syny Bena a Wilarda. V roce 1983 se oženil podruhé s Melissou Mathison, scenáristkou, se kterou má další dvě děti Malcolma a Georgii. V roce 2001 se s Melissou rozvedl a začal chodit s Calistou Flockhartovou (známou jako Ally McBeal ze stejnojmenného televizního seriálu), před kterou si jednoho dne klekl v přeplněné restauraci a před všemi hosty ji požádal o ruku. Harrison žije na farmě ve Wyomingu, daleko od civilizace, kde věnuje čas dětem, rybaření a létání. Vlastní několik letadel a neváhá v případě nutnosti nabídnout pomoc např: zachránil mladou horolezkyni, která nezvládla pobyt
ve vysoké nadmořské výšce a také našel ztraceného třináctiletého chlapce v Yellowstonském národním parku.

Z dalších filmů můžeme jmenovat Pobřeží moskytů (1986), 48 hodin v Paříži (1988), Tichý nepřítel, Air Force One(1997), Šest dní, sedm nocí (1998), K-19 (2002), Detektivové z Hollywoodu (2003), Firewall (2005)

V roce 1998 udělil časopis People Fordovi titul "Nejvíce sexy muž", v ten sám rok získal People's Choice Award v kategorii Nejlepší herec. V roce 1999 získal tu samou cenu v kategorii Favorite All Time Movie Star a v roce 2000 získal cenu
v kategorii Oblíbený filmový herec. V roce 2000 získal od Amerického filmového institutu prestižní cenu Life Achievement Award. V roce 2002 mu porota Zlatých globů udělila Cecil B. DeMille Award v kategorii Lifetime Achievement.
Harrison Ford

Harrison Ford

george clooney

1. února 2009 v 16:05 herci,zpěváci ...
Povolání: Herec

Datum narození: 6. 05. 1961
Místo narození: Lexington, Kentucky,USA
Znamení: Býk

Životopis

George Clooney je syn televizního novináře Nicka Cloonea a synovec slavné zpěvačky Rosemary Clooney. Své první televizní vystoupení uskutečnil již ve svých pěti letech v otcově talk show "The Nick Clooney Show". Od té doby se v televizi objevil, až ve dvaceti letech. George měl vášeň pro baseball a díky tomu, že selhal na zkoušce pro baseballový team Cincinnati Reds, rozhodl se pro herectví. Nejprve začínal v televizních reklamách , ale zanedlouho podepsal smlouvu s Warner Bros. Ačkoliv v osmdesátých a na počátku devadesátých let zůstává neznámým, získal stálou práci vedlejšího herce. Objevil se v patnácti podprůměrných filmech a polopravidelně se objevil v několika seriálech jako "The Facts of Life" a "Roseanne".

První větší popularitu získal díky úspěšnému televiznímu seriálu "E.R." (1994-1999), ve kterém dokázal zapůsobit na mladé dívky a tato jeho schopnost mu popularitu ještě zvyšovala. Za roli v tomto seriálu získal Zlatý globus, Screen Actors Guild, People's Choice a byl nominován na Emmy.

Do doby, než se objevil v "E.R." hrál George jen příležitostné role v celovečerních filmech, svůj filmový debut uskutečnil malou rolí v komedii Bojová akademie "Combat High" (1986). Mimo jiné se objevil v několika nízkorozpočtových filmech na videu. Následující úspěchy v "E.R." mu získaly mnoho filmových nabídek. Pro svůj první velkorozpočtový projekt byl vybrán, aby si zahrál akčního hrdinu v hororovém filmu Quentina Tarantina Od soumraku do úsvitu "From Dusk Till Dawn" (1996). Poté si zahrál v romantické komedii "One Fine Day" s Michelle Pfeiffer.

Jedním z jeho nejlepších období byl rok 1997, když se objevil ve třech celovečerních filmech. Jedním z nich byl film Batman a Robin "Batman & Robin" na jehož propagaci se vložilo mnoho finančních prostředků, ale podle kritiky byl nejhorším z celé série. To byl jen teoretický neúspěch, protože celá série filmů o Batmanovi byla velmi úspěšná a George získal uznání za jeho spodobnění Batmana. Mnohem významnější uznání získal v následujícím roce díky rolím ve filmech Zakázané ovoce "Out of Sight" s Jennifer Lopez (zde si zahrál zdvořilého bankovního lupiče) a v adaptaci Terrence Malicka Tenká červená linie "The Thin Red Line". V roce 1999 stále ještě pracoval na seriálu "E.R.", ale kvůli práci na velkých projektech v tomto seriálu skončil.

Georgova první mluvená role přišla ve filmu South Park: Peklo na zemi "South Park: Bigger, Longer, and Uncut". Spolu s Markem Wahlbergem a Ice Cubem si zahrál ve filmu Tři králové "Three Kings" (1999).

Za roli uprchlého trestance ve filmové komedii Bratříčku, kde jsi? "O Brother Where Art Thou?" (2000), získal Zlatý Glóbus v kategorii Nejlepší herec ve filmovém muzikálu či komedii.. Toto ocenění jej usadilo mezi hereckou elitu. Mimo hraní se také věnuje produkci, stal se hlavním producentem televizních filmů "Killroy" (1999) a Neodvolatelná mise "Fail Safe" (2000). Po těchto zkušenostech začal produkovat i celovečerní filmy jako Rocker "Rock Star" (2001), "Insomnia" (2002), "Far from Heaven" (2002) a další. George se znovu spojil s režisérem Stevenem Soderberghem (dříve Zakázané ovoce) a založili produkční společnost Section Eight. Společnost zatím produkovala Clooneyho druhý film Good Night and Good Luck, ve kterém Clooney nejen hrál, ale podílel se jak na scénáři tak na režii. Tento příběh vypráví o legendární konfrontaci názorů senátora Josepha McCarthyho a renomovaného vlastníka licencí na televizní vysílání Edwarda R. Murrowa, které vedly k tomu, že McCarthy musel později abdikovat. Section Eight dále produkovala Dannyho parťáky, Dannyho parťáky II (V obou z nich si George zahrál), Věčný svit neposkvrněné mysli, Svěrací kazajka, Hollywood, Hollywood a Bombakšeft. Clooney se objevil na pozici výkonného producenta u filmů jako Insomnia a Daleko do nebe.

Clooney režijně debutoval v roce 2002 filmem Milujte svého zabijáka, za který dostal cenu za zvláštní přínos od National Board of Review. Hrál v hitu studia Warner Bros. Dannyho parťáci a Dannyho parťáci II

V roce 2005 se objevil v roli Boba Barnese v politickém thrilleru Syriana, který nahlíží do dravého a zkorumpovaného prostředí světového ropného průmyslu a jehož příběh vzešel z pera scénáristy a režiséra Stephena Gaghana, držitele Oscara za scénář k filmu Traffic: Nadvláda gangů.

George Clooney
George Clooney

Danny DeVito

1. února 2009 v 16:03 herci,zpěváci ...
Povolání: Herec

Datum narození: 17. 11. 1944
Místo narození: Neptune, New Jersey, USA
Znamení: Štír

Životopis

Pochází z rodiny italských přistěhovalců; jeho otec byl majitelem kulečníkové herny. Po maturitě na Oratory Prep School v Summitu navštěvoval večerní kurzy herectví na newyorské American Academy of Dramatic Arts a studoval maskérství na Wilfred Academy of Hair and Beauty Cultury. Při hledání hereckých příležitostí v New Yorku a Kalifornii vystřídal řadu zaměstnání; pracoval např. rok jako holič v salonu své sestry.

Od konce 60. let vystupoval na Broadwayi a na mimobroadwayských scénách, kde se představil mj. v Pirandelově komedii Muž s květinou v ústech a v Shakespearově komedii Veselé paničky windsorské. Důležitou úlohou, která téměř osudově ovlivnila jeho kariéru, byl slabomyslný pacient psychiatrické léčebny Martini, jehož ztělesnil nejprve v jevištní dramatizaci a posléze také film. adaptaci románu Kena Keseyho Přelet nad kukaččím hnízdem (r. M. Forman).

Do širšího diváckého povědomí se zapsal hlavní rolí taxikáře Louise De Palmy v TV seriálu Taxi - ČTV (1978-82), na němž se také režijně podílel a který mu vynesl cenu Emmy 1981. Od konce 60. let se začal uplatňovat před film. kamerou, kde byl pro svou malou zavalitou postavu předurčen pro role potrhlých, zlotřilých a směšných tlouštíků, k jejichž komickým rysům patřily zejm. drmolivá výřečnost, nápadná gestikulace a pitvořivé grimasy.

V této poloze se proslavil jako zlomyslný podvodník Ralph, který se snaží zmocnit ukrytého pokladu, v dobrodružné komedii Honba za diamantem (r. R. Zemeckis). V jejím volném pokračování Honba za Klenotem Nilu (r. L. Teague) pomáhá Ralph dvojici hrdinů (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) z nesnází v africké poušti. Na sklonku 80. let se prosadil také jako režisér černých komedií, v nichž zúročil své letité herecké zkušenosti a prokázal smysl pro situační a verbální komiku.

Nejlépe o tom přesvědčil komerčně úspěšným snímkem Válka Roseových, kde vykreslil místy odlehčenou formou depresívní portrét jednoho manželství, které vrcholí velmi drastickým rozvodem, při němž ani jeden partner (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) nešetří v ničem toho druhého. Naopak příliš dobře nedopadlo jeho politické životopisné drama Hoffa, v němž se pokusil zachytit vzestup a pád obávaného odborářského předáka Jamese R. Hoffy (Jack Nicholson). Od 1981 je D. De V. ženatý s herečkou Rheou Perlmanovou.
Danny DeVito

Danny DeVito


Christina applegate

1. února 2009 v 16:00 zpěvačky,herečky....
Povolání: Herečka

Datum narození: 25. 11. 1971
Místo narození: Hollywood, California, USA
Znamení: Střelec

Životopis

Christina se narodila herečce Nancy Priddeové a reklamnímu řediteli v nahrávací společnosti Bobbymu Applegate, ale brzy po jejím narození se rodiče rozvedli. Poprvé debutovala v matčině náručí už jako tříměsíční kojenec v televizním seriálu "Days of Our Lives". Svou první skutečnější roli získala opět po boku své mámy v hororu "Jaws of Satan" (1981). Po roli mladé Grace v televizním autobiografickém filmu "Grace Kelly" (1983) ukázala svůj šarm v seriálu "Heart of the City" (1986). Jako nováček se v roce 1987 objevila v úspěšném televizním seriálu Fox TV Ženatý se závazky "Married...With Children" v roli Kelly Bundy. Během jejího desetiletého působení v tomto seriálu jí herecké rodiče ztvárnili Ed O'Neill (Al Bunda) a Katey Sagal (Peggy Bundová).

Mladá hvězdička Christina přešla z komediálního charakteru Kelly na vážnou roli mladé prostitutky a narkomanky ve filmu Ulice "Streets" (1990). S komediálními rolemi se, ale nerozloučila a hned v roce 1991 si zahrála v komedii pro náctileté Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela "Don't Tell Mom the Babysitter's Dead", v roli pro ni netypickou inteligentní Sue Ellen Crandell. V průběhu natáčení Ženatý se závazky se objevila v roličce dívky Sharony v komedii Tima Burtona Mars útočí! "Mars Attacks! " (1996) a drsném dramatu Gregga Arakiiho Zkurvená nuda "Nowhere" (1997).

Po neshodě s produkcí o honoráři hlavního představitele televizního seriálu Ženatý se závazky Ala Bundy, se Christina objevila v akční komedii hongkongského ražení "Big Hit" (1998) a v parodii Jima Abrahamse Maffiósso "Jane Austen's Mafia!" (1998). Vedle divácké přízně se jejím zatím největším oficiálním úspěchem stala nominace na Zlatý globus za hlavní roli v úspěšném televizním sitcomu společnosti NBC Jesse (1998).

V thrilleru "The Giving Tree" (2000) si zahrála se svým budoucím manželem Johnathonem Schaechem, kterého si 20. října 2001 vzala. Její další tentokráte filmová komedie se jmenuje Návštěvníci: Cesta do Ameriky Just Visiting (2001), po boku Jeana Rena v dvojroli princezny Rosalindy a Julia Malfete. Komedie o francouzském hraběti Thibaultovi, který se nečekaně dostane ze středověké Francie do moderního Chicaga.

O rok později si Chritina zahraje s Cameron Diaz v kritikou velmi dobře přijatém filmu Prostě sexy "The Sweetest Thing" (2002), role která jí pasovala na herečku významných filmových rolí. Což potvrzuje připravovanou rolí v "A View from the Top" po boku Gwyneth Paltrow.

Je vysoká 165 cm. Od 20.11.2001 vdaná za Jonathona Scheache.
Má dva sourozence jmenují se Kyle a Alisa.
Christina Applegate
Christina Applegate

matthew mcconaughey

1. února 2009 v 15:57 herci,zpěváci ...
Povolání: Herec

Datum narození: 4. 11. 1969
Místo narození: Uvalde, Texas, USA
Znamení: Štír

Životopis

Matthew David McConaughey je nejmladší syn vlastníka benzínové pumpy. V Texasu absolvoval místní střední školu (1988). Přál si být právníkem.

Matthew již na stříbrném plátně předvedl široké rozpětí svého hereckého talentu. Conaughey se stal hvězdou díky svému hereckému výkonu ve filmu Čas zabíjet režiséra Joela Schumachera, ve kterém hrál po boku Kevina Spaceyho, Samuela L. Jacksona a Sandry Bullock. Poté ztvárnil role ve filmech Amistad Stevena Spielberga (s Anthony Hopkinsem a Morganem Freemanem) a Kontakt Roberta Zemeckise (s Jodie Foster).

Později se Matthew Conaughey setkal s Woody Harrelsonem, Jennou Elfman a Ellen DeGeneres ve filmu Ed TV Rona Howarda. Mezi další filmy, ve kterých hrál, patří Dazed and Confused, Angels in the Outfield, Lone Star, Glory Days a Ponorka U-571. V poslední době se Conaughey objevil v romantické komedii Adama Shankmana Svatby podle Mary a ve filmu Frailty.
Matthew McConaughey
Matthew McConaughey


ben stiller

1. února 2009 v 15:53 herci,zpěváci ...
Povolání: Herec, Režisér, Scénárista

Datum narození: 30. 11. 1965
Místo narození: New York, USA
Znamení: Střelec

Životopis


Ben je synem komediálních herců Jerryho Stillera a Anne Mearaové, se kterými vyrůstal v Manhattanu. Díky tomu bylo jeho budoucí povolání téměř jisté. Už v deseti letech se objevil před filmovou kamerou v televizním seriálu "Kate McShane" (1975). Po střední škole se rozhodl jít studovat film na University of California v Los Angeles, kterou však po devíti měsících studia v roce 1984 opustil. O dva roky později se začal objevovat v několika filmech, jako bylo válečné drama Stevena Spielberga Říše slunce
"Empire of the Sun", televizní film Dum modrého listí "The House of Blue Leaves" a komedie Zběsilá honička "Hot Pursuit". Díky těmto malým rolím se propracoval k první významné roli ve filmu Divocí koně "Fresh Horses" (1988). V roce 1989 začal pravidelně pracovat, jako herec a scénárista v televizní show "Saturday Night Live". Jelikož mu tato práce byla velmi blízká, vytvořil si vlastní úspěšný komediální pořad "The Ben Stiller Show" (1990, 1992, 1993). Navzdory kladnému ohlasu se televizní stanice FOX rozhodla pořad zrušila. Ben a jeho spolupracovník poté za tento pořad získali cenu
Emmy (1993) za scénář. Svůj režijní debut uskutečnil ve filmu Bolestná realita
"Reality Bites", kde si hlavní roli zahrála Winona Ryderová. Film se stal poměrně úspěšným a částečně kultovním filmem. Ve velmi úspěšné komedii o lásce, sexu, rodině a jiných náhodách Flirtování s katastrofou "Flirting with Disaster" ztvárnil hlavní postavu Mela Coplina, který hledá své pravé rodiče. Své druhé režijní dílo Cable Guy "The Cable Guy", kde si hlavní roli servismana Chipa Douglase zahrál komik Jim Carrey se stalo neúspěšným. Velký úspěch přichází v komedii Něco na té Mary je "There's Something About Mary", kde si jednu z hlavních rolí zahrál po boku sexy Cameron Diazové a Matta Dillona. Už jako Hollywoodská hvězda pokračoval ve filmu "Mystery Men" (1999), kde zahrál vůdce neobvyklých superhrdinů. Další hlavní roli ztvárnil v bláznivé romantické komedii Rabín, kněz a krásná blondýna "Keeping the Faith" (2000) o nejpodivnějším milostném trojúhelníku. V další komedii Fotr je lotr "Meet the Parents" si zahrál Grega Fockera, který je až po uši zamilován do dcery Jacka Byrnese (Robert De Niro), bývalého agenta CIA. Následující film, který režíroval, produkoval, napsal pro něj scénář a zahrál si hlavní roli byla komedie "Zoolander" (2001). Ve filmu se objevil spolu s Owenem Wilsonem a Millou Jovovichovou. Jedním z posledních filmů, kde se objevil spolu s Genem Hackmanem, Gwyneth Paltrowovou, Owenem Wilsonem a Danny Gloverem je komedie Taková zvláštní rodinka "The Royal Tenenbaums" (2001). Ben je od května 2000 ženatý s herečkou Christine Taylorovou, která si také zahrála ve filmu "Zoolander".
Ben Stiller
Ben Stiller